zarabianie na płatnych ankietach

Płatne ankiety – zarabiaj na dzieleniu się opinią

Płatne Ankiety – zarabiaj na dzieleniu się opinią
Jak ocenić, czy produkt który właśnie ma wejść na rynek zrobi furorę czy może jednak będzie porażką? Jak sprawdzić, jak nowa usługa wprowadzona dwa miesiące temu jest odbierana przez klienta? Chcąc poznać opinię na temat swoich produktów, duże firmy gotowe są zapłacić za uzyskanie opinii klientów.
Jak trafić do takich firm? Na pomoc przychodzą serwisy pośredniczące pomiędzy konsumentem chętnym podzielić się swoim zdaniem a firmą zlecającą przeprowadzenie ankiety. Internet obfituje w tego typu strony internetowe, a już od Internauty tylko zależy, w którym z serwisów się zarejestruje. Zarobek z płatnych ankiet jest zróżnicowany, czasem oferowane wynagrodzenie za wypełnienie ankiety może wynosić symboliczną złotówkę, a czasem (przy większych i dłuższych projektach) na konto ankietowanego naliczane jest kilkanaście złotych.

OK, zrobione! Należy mi się nagroda!

Należy mieć na uwadze, że wypełnienie jednej ankiety nie kończy się natychmiastowym przelewem pieniędzy na konto bankowe czy zdobyciem cennej nagrody. Każdy z serwisów posiada minimalny próg wypłaty, zatem wypłacenie pieniędzy możliwe jest dopiero po wypełnieniu kilku lub nawet kilkunastu ankiet.
Rejestracja w serwisach nic nie kosztuje i w razie niskiego zainteresowania ankietami, zawsze można anulować swoje członkostwo.Ile zajmuje wypełnienie ankiety ?

Rzetelne wypełnienie ankiety zajmuje od 10 do 30 minut (zdarzają się ankiety, które są dłuższe, jednak są one premiowane wyższym wynagrodzeniem), można oczywiście wybierać pozycje nie patrząc na nie, jednak programy ankietowe są tak skonstruowane, że wychwycą nierzetelnego użytkownika (w treści ankiet pojawiają się pytania kontrolne, lub wręcz wskazówki, co mamy wykonać w kolejnym punkcie, np. „Teraz zaznacz ‚nie wiem’”).
O ankietach użytkownik jest informowany zazwyczaj drogą mailową, chociaż zdarza się, że dostępne ankiety zamieszczane są wyłącznie na stronie w panelu użytkownika i konieczne jest systematyczne odwiedzanie strony internetowej.

Dostępność Ankiet

Częstotliwość wysyłanych zaproszeń jest bliżej nieokreślona i uzależniona od kilku czynników:
• firma musi zlecić serwisom ankietowym prośbę o przeprowadzenie badania rynku określonych konsumentów
• zaproszenia wysyłane są do osób o konkretnych zainteresowaniach i/lub predyspozycjach, które zostały wskazane w panelu ankietowanego
• narodowość, przekonania religijne, miejsce zamieszkania, miejsce pracy… czyli im więcej szczegółów zostanie umieszczonych w panelu użytkownika tym lepiej
Każdy serwis ankietowy może wysyłać zaproszenia dotyczące innych dziedzin życia i może być ukierunkowany na osoby o różnych zainteresowaniach. Warto więc nie ograniczać się do jednego czy dwóch serwisów ankietowych bo może się okazać, że na maila będzie trafiało jedno zaproszenie miesięcznie z danego serwisu. Na tej podstawie będzie można dopiero określić, który z serwisów dostarcza najwięcej ankiet i stwarza szansę na zdobycie nagrody czy wypłacenie pieniędzy.

Wiarygodność wypełnianych ankiet

Otrzymanie zaproszenia do ankiety to dopiero połowa sukcesu. Na początku każdej ankiety zadawane są dodatkowe pytania kontrolne (sprawdzające dodatkowe predyspozycje osoby wypełniającej ankietę) i na ich podstawie może się więc okazać, że dany użytkownik nie spełnia wymogów danej ankiety i zostanie odrzucony.
Serwisy zajmujące się przeprowadzaniem płatnych ankiet często sprawdzają wiarygodność swoich członków zamieszczając podchwytliwe pytania lub wręcz powtarzają to samo pytanie po raz drugi.
Wprowadzenie niepoprawnych informacji traktowane jest jako nierzetelne podejście ankietowanego do zleconego mu zadania lub jako próba oszustwa w postaci stosowania programów automatycznie wypełniających ankietę.
Jeśli administratorzy serwisu wykryją próbę oszustwa, konto jest automatycznie kasowane, a zarobione dotychczas pieniądze na koncie przepadająZarabianie na Ankietach

Żeby wynagrodzenie zostało doliczone do konta, często trzeba czekać na zakończenie kampanii ankietowej. Może się to wiązać nawet z miesięcznym okresem oczekiwania.

Wypełnianie ankiet jest formą zarobku nie wymagającą własnego wkładu pieniężnego, jednak z racji częstotliwości przeprowadzania ankiet należy to zajęcie traktować bardziej jako rekreacyjne oderwanie się od planu dnia, jako dodatek do kieszonkowego lub po prostu jako formę spędzenia wolnego czasu, za który po pewnym czasie dostaniemy zapłatę. Na podstawie własnych doświadczeń, możemy śmiało stwierdzić, że choć niewielki, jest to realny zarobek.
Zysku z płatnych ankiet nie można powiększyć (z kilkoma wyjątkami) poprzez zapraszanie osób przy pomocy linku polecającego, nie można też przyśpieszyć całego procesu (wyjątkiem jest tu podanie nieprawidłowych informacji podczas wypełniania kwestionariusza osobowego).

UWAGA! Istnieją strony internetowe, udostępniające ODPŁATNIE bazę danych firm zajmujących się ankietami. Takie serwisy są ogólnodostępne w internecie i stosunkowo łatwe do znalezienia. Ludzie biorący pieniądze za te informacje liczą na ludzką naiwność. Może się zdarzyć, że informacje dostarczone przez takich ludzi są już nieaktualne lub nieprawdziwe.

Category: Po godzinach

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Article by: Lightmarketing